Meniu

Specialist marketing

Descriere post

  • Managementul si coordonarea activitatilor de marketing si comunicare pentru toate departamentele;
  • Elaborarea,implementarea si coordonarea planurilor si strategiilor de marketing in acord cu obiectivele stabilite la nivel de companie;
  • Evaluarea, controlul, raportarea si imbunatatirea tuturor activitatilor de marketing si comunicare;
  • Efectuarea de studii si analize ale pietei, in acord cu strategia de dezvoltare a firmei;
  • Cautarea oportunittilor de promovare a serviciilor / produselor firmei;

Studii minime necesare

Studii medii sau superioare de specialitate.

Experienta

Experienta si competente demonstrabile intr-o pozitie similara (marketing, comunicare, PR, management de brand online).

Cunostinte si abilitati profesionale

  • Cunostinte de operare PC (Microsoft Office; reprezinta un avantaj: Adobe sau Corel);
  • Cunostinte de Serch Engine Optimization (SEO) si de Internet Marketing;
  • Cunostinte avansate de limba romana;
  • Cunostinte avansate de limba engleza;
  • Foarte buna intelegere a targetului si a particularitatilor mediului online;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Constituie avantaj: cunostinte de marketing offline, SEO/SEM.

Cunostinte si abilitati personale

  • Abilitati de comunicare, organizare si planificare;
  • Dinamism, initiativa, autodisciplina;
  • Rezistenta la stres;
  • Capacitatea de a lucra atat pe cont propriu cat si in echipa.

Beneficii

  • Salariul si alte beneficii se negociaza la interviu.
  • Posibilitatea de a promova in cadrul societatii
  • Posibilitatea de perfectionare profesionala: cursuri de perfectionare (platite de angajator).

Ne puteti trimite CV-ul Dvs. folosind acest link.