Meniu

Senior PHP developer

Descriere post

  • Dezvolta, testeaza si intretine aplicatii pentru uzul intern;
  • Intretine aplicatiile existente si dezvolta noi functionalitati pentru acestea;
  • Asigura suport pentru aplicatiile dezvoltate si/sau existente în companie;
  • Realizeaza specificatii de dezvoltare, scenarii de testare si documentatii la proiectele dezvoltate.

Studii minime necesare

Studii superioare de specialitate.

Experienta

  • Experienta relevanta in domeniu de minim 4 ani;
  • Posibilitatea de a prezenta unul sau mai multe proiecte anterioare.

Cunostinte si abilitati profesionale

  • Cunostinte solide ale limbajului PHP 5 (OOP) cu accent pe securitate, performanta si optimizare;
  • Cunostinte solide în MySQL si in dezvoltare de module Magento (ex. integrare API, sisteme de plata, XLM);
  • Familiarizat cu standarde web, lucru obiect orientat, best-practices in programare si web design;
  • Experienta cu framework-uri Javascript;
  • Cunostinte solide de XHTML, CSS, Javascript;
  • Cunostinte solide de Linux;
  • Experienta relevanta in utilizarea SVN-ului;

Cunostinte si abilitati personale

  • Capacitate de comunicare interpersonala;
  • Abilitati de intelegere si definire a cerintelor si asteptarilor clientilor;
  • Capacitatea de a lucra atat pe cont propriu cat si in echipa;
  • Orientare catre clienti;
  • Orientare catre rezultat;
  • Bun organizator;
  • Disponibilitate la program prelungit.

Beneficii

  • Salariul si alte beneficii se negociaza la interviu.
  • Posibilitatea de a promova in cadrul societatii
  • Posibilitatea de perfectionare profesionala: cursuri de perfectionare (platite de angajator).

Ne puteti trimite CV-ul Dvs. folosind acest link.